Dookoła Grecji samolotem w terminie 01.09-08.09.2014.

KONTAKT

Kolbuszowa - Dodane przez wagabundakolbuszowa1 (osoba prywatna) -


Pełna treść ogłoszenia Dookoła Grecji samolotem w terminie 01.09-08.09.2014.

Program
Delfy - wyrocznia delficka - Wiszące klasztory - Meteora - Mykeny i pałac Agamemnona
Ateny i wspaniały Akropol - Olimpia - Termopile i pomnik Leonidasa - Dla chętnych tydzień pobytu na Riwierze Olimpijskiej lub Chalkidiki
Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Salonik w Grecji samolotem charterowym.
Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu, położonego w okolicach Salonik.
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd przez Dolinę Tembi w stronę Kalambaki i zwiedzanie wiszących klasztorów Meteora, co znaczy skały zawieszone w powietrzu, uznane za jedną z najwspanialszych atrakcji turystycznych Grecji będącą na liście 100 cudów świata (konieczny odpowiedni strój: zakryte ramiona, panie długie spódnice, panowie długie spodnie), wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich, nocleg w hotelu w Kalambace.
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Delf, które starożytni uważali za środek ziemi. Zwiedzanie Świętego Okręgu ze skarbcami, świątynią Apollina, rzymskim teatrem, stadionem gdzie odbywały się Igrzyska Pytyjskie oraz wizyta w gimnazjonie gdzie sportowcy przygotowywali się do udziału w wielkich igrzyskach. Przejazd do hotelu w okolicach Patry lub na Argolidzie, zakwaterowanie nocleg.
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Olimpii, miejscowości, w której ponad 1000 lat temu odbywały się najważniejsze igrzyska panhelleńskie, zwiedzanie Gimnazjonu, Świątyni Hery, Świątyni Zeusa, Pracowni Fidiasza, Stadionu oraz Muz. Archeologicznego Następnie przejazd do hotelu w okolicach Argolidy, zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Małej Pętli Argolidzkiej, zobaczymy najlepiej zachowany teatr antyczny w Epidauros, który słynie z niezwykłej akustyki oraz Sanktuarium boga sztuki lekarskiej Asklepiosa, przejazd do Nafplion, pierwszej stolicy odrodzonej Grecji ze wspaniałymi weneckimi fortyfikacjami, spacer po starówce na Plac Syntagma. Następnie przejazd do Myken zwiedzimy muzeum, Brama Lwic, Cytadela, Skarbiec Atreusa zwany grobem Agamemnona oraz Starożytny Korynt z rzymską agora, świątynia Apollina, mównica, z której wygłaszał Kazania Św. Paweł. Po zwiedzaniu krótka wizyta w pracowni ceramiki w Mykenach, czas na zakup pamiatek. Dla chętnych rejs po Kanale Korynckim (fakultatywnie). Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie miasta: wzgórze Akropolu z Partenonem, Erechtejonem i monumentalnymi Propylejami oraz Muzeum Akropolu. Następnie przejdziemy na starożytną agorę, która począwszy od VI w p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego obejrzymy słynną świątynię Hefajstosa i portyk kolumnowy Attalosa. Podczas objazdu miasta zobaczymy zmianę warty pod Parlamentem, Stadion Panatenajski, Świątynię Zeusa Olimpijskiego, następnie udamy się na spacer po Place - niegdyś najstarszej dzielnicy rzemieślniczej, a dzisiaj najbardziej romantycznej i kolorowej części stolicy Grecji. Zakwaterowanie w hotelu w Atenach.
Dla chętnych wieczór grecki na Place (fakultatywnie).
Dzień 7
Po śniadaniu przejazd w kierunku Salonik. Po drodze postój w Termopilach, miejscu krwawej walki Persów z Grekami gdzie zobaczymy pomnik Leonidasa. Przyjazd do Salonik, objazd po mieście autokarem. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Salonik (blisko morza).
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer:
- dla klientów powracających do kraju - na lotnisko
- dla klientów, którzy wybrali pobyt na Chalkidiki lub Riwierze Olimpijskiej- do hotelu.

Zakwaterowanie na objeździe
Hotele *(2 noclegi),*(3 noclegi), *(2 noclegi) - 7 noclegów.
Hotele położone są z reguły poza centrami miast, niektóre nad morzem, część hoteli z basenem.
Pokoje: 2 - osobowe (z możliwością dostawki), wszystkie z łazienkami i WC oraz klimatyzacją.
Do dyspozycji gości: w hotelu recepcja, restauracja i bar.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne, wzmocnione. Za dopłatą obiadokolacje.
Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Salonik, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, a za dopłatą obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, przewodników i systemu Tour Guide - ok. 120 EUR. Imprezy fakultaywne, dla chętnych: wieczów grecki ok.30 E, rejs po kanale korynckim ok.25 EUR. Orientacyjna cena jednego obiadu ok.10 EUR (podczas objazdu będą organizowane przerwy na lunch).

Mapa KolbuszowaProfil założony około 4 lata temu

Zapytaj o ogłoszenie - Dookoła Grecji samolotem w terminie 01.09-08.09.2014. ,2 359 zł


Polecane, ciekawe strony z Kolbuszowej. Prowadzisz serwis o Kolbuszowej lub zwiazany z Kolbuszowa - zostan partnerem dodaj swoje logo

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Kolbuszowa City zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Kolbuszowej: Mielec ogłoszenia - Rzeszów darmowe ogłoszenia - Dębica ogłoszenia bezpłatne - Tarnobrzeg ogłoszenia - Łańcut sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Kolbuszowa City wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj