RZYM i WATYKAN - wyloty z Warszawy

KONTAKT

Kolbuszowa - Dodane przez wagabundakolbuszowa1 (osoba prywatna) -


Pełna treść ogłoszenia RZYM i WATYKAN - wyloty z Warszawy

RAMOWY PROGRAM: 1 dzień
Zbiórka na lotnisku w Warszawie - Modlin (WMI), odprawa i przelot do Rzymu (lotnisko Ciampino). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

Uwaga: w zależności od godzin przelotów, w pierwszym i ostatnim dniu może być realizowany program zwiedzania.

2 - 3 dzień
Śniadanie, zwiedzanie RZYMU, w programie:
WATYKAN
Bazylika św. Piotra, jak głosi tradycja chrześcijańska, wzniesiona została na miejscu ukrzyżowania św. Piotra w latach 1506-1626. Poza wnętrzem Bazyliki, do zwiedzania udostępniono również jej podziemia (Groty Watykańskie). Ba-zylikę otacza eliptyczny Plac św. Piotra.
Muzea Watykańskie - jedna z najbogatszych kolekcji dzieł na świecie.
Kaplica Sykstyńska - część Pałacu Watykańskiego, zdobiona słynnymi fres-kami Michała Anioła. Tutaj także odbywają się konklawe.
Kaplica św. Sebastiana - przed beatyfikacją, ciało papieża Jan Pawła II zos-tało przeniesione do kaplicy św. Sebastiana, gdzie spoczywa do dziś.
Bazyliki Papieskie - Santa Maria Maggiore, św. Jana na Lateranie, św. Pawła za Murami.
RZYM ANTYCZNY
Forum Romanum stanowiło centrum polityczne i religijne starożytnego Rzymu. Ze względów prestiżowych, zbudowano tu znaczące świątynie i pała-ce, m.in. Świątynie Saturna, Wenus, Wespazjana, Westy, Domu Westalek.
Koloseum, monumentalny amfiteatr, mogący pomieścić do 70 tysięcy wi-dzów, to największa zachowana do dziś budowla antyczna.
Łuk Konstantego - wzniesiony z początkiem IV w. dla uczczenia zwycięst-wa Konstantyna nad cesarzem Maksencjuszem.
Panteon - to najlepiej zachowany zabytek z czasów starożytnego Rzymu, od VII w. użytkowany jako kościół katolicki pw. Santa Maria ad Martyres.
Piazza Venezia, XV-wieczny plac, przy którym wzniesiono Pałac Wenecki, który do połowy XVI w. był jedyną rezydencją papieską. Nad placem dominu-je Ołtarz Ojczyzny wzniesiony dla uczczenia zjednoczenia Włoch.
Kapitol, jedno z bardziej reprezentacyjnych miejsc Rzymu. W Pałacu Sena-torskim mieści się siedziba Rady Miejskiej Rzymu, a w pałacach Nowym i Kon-serwatorów Muzea Kapitolińskie (m.in. słynna rzeźba Wilczycy Kapitolińskiej).
RZYM BAROKOWY
Plac Hiszpański z uroczą fontanną zwanął łódeczką Barcaccia, to miejsce spotkań cudzoziemców, artystów i młodzieży. Najpiękniejszą częścią Placu są Schody Hiszpańskie (Piazza di Spagna) z 1725 r.
Fontanna di Trevi, począwszy od lat 60-tych, za sprawą słynnej sceny z fil-mu Federico Felliniego - Słodkiego życia, stała się sławna na cały świat, a tłumnie odwiedzający ją turyści wrzucają do wody setki monet ...
Piazza Navona z fontanną Czterech Rzek to jeden z najpiękniejszych pla-ców w Rzymie. W jego sąsiedztwie znajduje się też słynny plac Campo deFiori - miejsce śmierci Giordano Bruno (spalenie na stosie).
Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja*, nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

*Dopłata do 3 obiadokolacji +150 zł.
ŚWIADCZENIA W CENIE:
przelot samolotem, przewóz bagażu podręcznego do 10 kg (wymiary 55x40x20 cm), opłaty lotniskowe,
3 noclegi w hotelu */* w Rzymie (pokoje 2, 3-os z łazienkami),
wyżywienie: 3 śniadania kontynentalne,
opiekę pilota-przewodnika,
ubezpieczenie NNW do 2000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR,
podatek VAT.
WAŻNE INFORMACJE:
pilot wylatuje z grupą lub oczekuje na grupę na lotnisku w Rzymie,
przeloty odbywają się Ekonomicznymi Liniami Lotniczymi RYANAIR;
cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, taksy klimatycznej (miejskiej), komunikacji miejskiej oraz przewodników lokalnych (około 110 EUR),
dopłata do 3 obiadokolacji +150 zł
dopłata do pokoju 1-osobowego +300 zł
cena nie zawiera świadczen nie wymienionych w ofercie,
wyloty z Krakowa, Wrocławia lub z Warszawy - Modlin, godziny wylotów zgodnie z rozkładem Ryanair.
WYPOSAŻENIE: Restauracja

30.04.2015 - 03.05.2015
2252 PLN

ZAPRASZAMY!

Mapa KolbuszowaProfil założony około 4 lata temu

Zapytaj o ogłoszenie - RZYM i WATYKAN - wyloty z Warszawy ,2 252 zł


Polecane, ciekawe strony z Kolbuszowej. Prowadzisz serwis o Kolbuszowej lub zwiazany z Kolbuszowa - zostan partnerem dodaj swoje logo

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Kolbuszowa City zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Kolbuszowej: Mielec ogłoszenia - Rzeszów darmowe ogłoszenia - Dębica ogłoszenia bezpłatne - Tarnobrzeg ogłoszenia - Łańcut sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Kolbuszowa City wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj