Sri Lanka - Łza z policzka Indii. Zwiedzanie i wypoczynek. 20.10 - 04.11.2014

KONTAKT

Kolbuszowa - Dodane przez wagabundakolbuszowa1 (osoba prywatna) -


Pełna treść ogłoszenia Sri Lanka - Łza z policzka Indii. Zwiedzanie i wypoczynek. 20.10 - 04.11.2014

Program

Buddyjskie ośrodki kultu - Anuradhapura i Mihintale, sierociniec dla słoni, Świątynia Zęba w Kandy, malowidła jaskiniowe w Sigiriyi i Dambulli, plantacje herbaty, Równina Hortona i koniec świata

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku w Warszawie.
Przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Colombo.

Dzień 2
Przylot do Colombo. Odprawa wizowo-paszportowa i transfer do hotelu w ok. Colombo. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. Po południu krótkie zwiedzanie Colombo - barwnej metropolii, w której przeplatają się ślady kolonialnej przeszłości z wielkomiejskim gwarem i nowoczesnością. Zobaczymy m.in. świątynię buddyjską, kościół Wolvendhal (zabytek z okresu panowania Holendrów), ratusz, Ogrody Cynamonowe - ekskluzywne przedmieścia, gdzie w pięknych pokolonialnych willach mieszczą się liczne ambasady i elitarne szkoły, Bandaranaike Memorial International Conference Hall (BMICH) - prezent dla Sri Lanki od Ludowej Republiki Chin, a także replikę posągu Buddy Aukana zjadającego słońce. Powrót do hotelu, obiadokolacja. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 3
Po śniadaniu odwiedzimy sierociniec dla słoni w Pinnawali, gdzie znalazły nowy dom zwierzęta porzucone przez swoje stada lub zranione. Będziemy także świadkami codziennej kąpieli słoni w pobliskiej rzece Ma Oya. Następnie przejazd do 5-ciu świątyń jaskiniowych w Dambulli, jednego z najważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na Sri Lance. Świątynie to wykute w skale groty, w których znajdują się posągi Buddy. Pierwsza ze świątyń powstała już w I w. p.n.e. Przejazd do hotelu w ok. Dambulla/ Sigiriya/ Polonnaruwa/ Anuradhapura, obiadokolacja. (Trasa ok. 230 km)

Dzień 4
Po śniadaniu udamy się w kierunku Anuradhapury, pierwszej stolicy Sri Lanki z V w. p.n.e. Po drodze odwiedzimy kolebkę buddyzmu na Sri Lance - Mihintale z imponującym sanktuarium na wzgórzu, do którego droga wiedzie po 1840 granitowych schodach. Schody te pokonuje się w kilku fragmentach, z których każdy prowadzi do innej świątyni (Kantaka Cetija, Dagoba Ambasthala, Dagoba Drzewa Mangowego i wiele innych). Następnie kontynuujemy podróż do Anuradhapury. Zwiedzimy tam skalną świątynię Isurumuniya (III w. p.n.e.) z posągiem siedzącego Buddy, która słynie z pięknych rzeźb w skale. Zobaczymy także święte drzewo Sri Maha Bodhi, mające dla buddystów znaczenie religijne, gdyż zostało wyhodowane ze szczepu tego figowca, pod którym Budda doznał oświecenia oraz liczne świątynie (m.in. Wielką Stupę - Ruwanveliseya z charakterystycznym murem złożonym z figur słoni naturalnej wielkości, dagobę Jethawanaramaya i wiharę (klasztor buddyjski) Abhayagiriya, które zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu w ok. Trójkąta Historycznego, obiadokolacja. (Trasa ok. 220 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd w kierunku miasta Sigiriya, po drodze odwiedzimy fabrykę batiku, gdzie podziwiać będziemy tradycyjny proces uzyskiwania wzorów na tkaninach. Skalna Forteca Sigiriya jest siedzibą królewską z V w. n.e. zbudowaną na szczycie 200 metrowej skały. Do dzisiaj zachowały się fundamenty dolnego i górnego pałacu, do którego dostępu bronią wąskie schody, wiodące pomiędzy rzeźbionymi lwimi łapami, a także ogrody pałacowe i słynne freski znajdujące się na ścianach skalnej jaskini, przedstawiające niebiańskie dziewice. Przejazd do Polonnaruwy, średniowiecznej stolicy kraju. Odwiedzimy tu ruiny Pałacu Królewskiego, tzw. Czworobok: Dalada Maluwa - kompleks 12 zabytkowych budowli i świątyń, których historia sięga XI w. oraz Gal Vihara - monumentalną skałę, w której wyrzeźbione są cztery posagi Buddy, z których jeden jest dość kontrowersyjny i jego mudra do teraz jest przedmiotem sporów. W pobliskiej pracowni rzeźby w drewnie będzie można obejrzeć umiejętności miejscowych rzemieślników oraz zakupić lokalne pamiątki. Powrót do hotelu w ok. Trójkąta Historycznego, obiadokolacja. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Kandy. Po drodze zatrzymamy się w ogrodzie przypraw w ok. Matale, gdzie poznamy tajniki uprawy przypraw i ich zastosowanie. W Kandy najbardziej można odczuć wpływy buddyjskie na wyspie. Miasto położone jest malowniczo na wzgórzach wokół jeziora Kandy, nad brzegiem którego znajduje się jedno z najbardziej znanych miejsc na Sri Lance - Świątynia Zęba, najważniejsza świątynia buddyjska na wyspie z relikwią Zęba Buddy. Popołudniowy pokaz tańców połączony z tzw. próbą ognia, czyli chodzeniem po rozżarzonych węglach. Zakwaterowanie, obiadokolacja w hotelu w Kandy. (Trasa ok. 140 km.)

Dzień 7
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Kandy: Królewskie Ogrody Botaniczne, jedne z najlepiej utrzymanych w Azji, z ponad 5-ma tys. gatunków flory, zobaczymy m.in. ogród japoński oraz Dom Orchidei. Odwiedzimy także Muzeum Kamieni Szlachetnych (z pokazami obróbki klejnotów), a także sklep z jedwabiami, gdzie oprócz pokazu procesu jego produkcji, będzie możliwość zakupu wyrobów z jedwabiu. Popołudnie wolne na dalsze zakupy i samodzielne zwiedzanie kolonialnego Kandy. Powrót na obiadokolację do hotelu. (Trasa ok. 40 km)

Dzień 8
Po wczesnym śniadaniu udamy się w kierunku Nuwara Eliya, poprzez malownicze wzgórza porośnięte krzewami herbacianymi (droga z Kandy pokonuje 1400 m przewyższenia i wiedzie licznymi serpentynami). Po drodze odwiedzimy plantację i fabrykę herbaty, gdzie weźmiemy udział w pokazie produkcji słynnej na całym świecie herbaty cejlońskiej, będzie także okazja do degustacji i zrobienia zakupów. Następnie przejazd do Parku Narodowego Równiny Hortona. Jest to płaskowyż rozciągający się na wysokości ponad 2000 m n.p.m., gdzie wielbiciele natury będą w swoim żywiole. Dotrzemy do najpopularniejszego punktu widokowego parku zwanego Końcem Świata. Jest to miejsce na krawędzi płaskowyżu, gdzie strome urwisko opada prawie pionowo, o ponad 900 m w dół, ku sąsiedniej dolinie (prosimy o zabranie butów trekkingowych i kurtek przeciwdeszczowych). Obiadokolacja w hotelu w ok. Nuwara Eliya, miasta zwanego Małą Anglią ze względu na widoczne pozostałości po brytyjskich osadnikach. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 9
Po śniadaniu przejazd dalej na południe. Zatrzymamy się na punkcie widokowym, z którego podziwiać będziemy Ella Gap - górską rozpadlinę oraz przepiękną panoramę na okoliczne wzgórza, kolejnym przystankiem będzie wodospad Ravana. Po południu udamy się do Parku Narodowego Yala, gdzie weźmiemy udział w jeep safari, podczas którego poznamy zróżnicowane krajobrazy - sawanny, formacje skalne, laguny. Przy odrobinie szczęścia być może uda się nam zobaczyć jedne z największych zwierząt występujące na wyspie, czyli słonia, lamparta, niedźwiedzia, bawoła lub krokodyla. Okres między listopadem a kwietniem jest najlepszy do obserwacji ptaków: pelikanów, ibisów i kormoranów. Obiadokolacja w hotelu w ok. Tissamaharama lub Hambantota. (Trasa ok. 160 km)

Dzień 10
Po śniadaniu, udamy się w kierunku zachodniego wybrzeża wyspy do wybranych przez Państwa hoteli na część pobytową. Po drodze odwiedzimy Fort Holenderski w Galle, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zarówno fort, jak i stara część Galle, zachowały wyjątkowy, kolonialny urok, który kontrastuje z współczesną gwarną częścią miasta, typową dla miast południowej Azji. (Trasa ok. 160 km). Z Galle transfer do hoteli, gdzie kilka dni, aż do powrotu do Polski, spędzą Państwo na odpoczynku, plażowaniu i kąpielach.

Dzień 11 - 15
Pobyt w wybranym hotelu na zachodnim wybrzeżu Sri Lanki. Czas wolny na wypoczynek, plażowanie i zakupy. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych.

Dzień 16
Wczesne wykwaterowanie z hotelu (śniadanie w postaci pakietów podróżnych), transfer na lotnisko w Colombo. Przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Warszawy. Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych.

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


Zakwaterowanie na objeździe


Część objazdowa

Hotele o standardzie odpowiadającym */ * w ocenie organizatora (8 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w klimatyzację, łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV.

Do dyspozycji gości: w hotelach restauracja, bar, w większości hoteli także basen.


Część pobytowa

Hotele (6 rozpoczętych dób hotelowych) - zakwaterowanie w hotelu wybranym z oferty Pobyt na Sri Lance.



Świadczenia

Cena obejmuje: bezpośredni przelot samolotem czarterowym PLL LOT Warszawa - Colombo -Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach o standardzie odpowiadającym */ * w ocenie organizatora w części objazdowej (8 rozpoczętych dób hotelowych), 8 śniadań i 8 obiadokolacji, 6 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu pobytowym na Sri Lance, transfery autokarem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi jako pakiet ok. 265 USD), dodatkowych posiłków, napoi do posiłków, wizy lankijskiej oraz wycieczek lokalnych: masaż ayurwedyjski (ok. 40 USD), przejażdżka na słoniu (ok. 40 USD).

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2014 r. i mogą ulec zmianie. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy będzie pomniejszona o koszty wizowania.

Mapa KolbuszowaProfil założony około 4 lata temu

Zapytaj o ogłoszenie - Sri Lanka - Łza z policzka Indii. Zwiedzanie i wypoczynek. 20.10 - 04.11.2014 ,5 039 zł


Polecane, ciekawe strony z Kolbuszowej. Prowadzisz serwis o Kolbuszowej lub zwiazany z Kolbuszowa - zostan partnerem dodaj swoje logo

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Kolbuszowa City zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Kolbuszowej: Mielec ogłoszenia - Rzeszów darmowe ogłoszenia - Dębica ogłoszenia bezpłatne - Tarnobrzeg ogłoszenia - Łańcut sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Kolbuszowa City wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj