Sri Lanka - Smak Herbaty z Cynamonem dla aktywnych termin 03.11 - 18.11.2014 Wylot Warszawa

KONTAKT

Kolbuszowa - Dodane przez wagabundakolbuszowa1 (osoba prywatna) -


Pełna treść ogłoszenia Sri Lanka - Smak Herbaty z Cynamonem dla aktywnych termin 03.11 - 18.11.2014 Wylot Warszawa

Program

Sierociniec dla słoni, spotkanie z Weddami - cejlońskimi aborygenami, ogrody królewskie w Peradenyi, rafting na rzece Kelani, safari w Parku Yala i Minneriya

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku w Warszawie.
Przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Colombo.

Dzień 2
Przylot do Colombo. Odprawa wizowo-paszportowa i transfer do hotelu w ok. Colombo. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. Po południu krótkie zwiedzanie Colombo - barwnej metropolii, w której przeplatają się ślady kolonialnej przeszłości z wielkomiejskim gwarem i nowoczesnością. Zobaczymy m.in. świątynię buddyjską, kościół Wolvendhal (zabytek z okresu panowania Holendrów), ratusz, Ogrody Cynamonowe - ekskluzywne przedmieścia, gdzie w pięknych pokolonialnych willach mieszczą się liczne ambasady i elitarne szkoły, Bandaranaike Memorial International Conference Hall (BMICH) - prezent dla Sri Lanki od Ludowej Republiki Chin, a także replikę posągu Buddy Aukana zjadającego słońce. Powrót do hotelu, obiadokolacja. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 3
Po śniadaniu odwiedzimy sierociniec dla słoni w Pinnawali, gdzie znalazły nowy dom zwierzęta porzucone przez swoje stada lub zranione. Będziemy także świadkami codziennej kąpieli słoni w pobliskiej rzece Ma Oya. Po południu możliwość skorzystania z wycieczki lokalnej - safari w Parku Narodowym Minneriya, w którym żyje ponad 200 dzikich słoni, bawoły, dziki, niedźwiedzie, lamparty, krokodyle oraz ponad 160 gatunków ptaków (płatne dodatkowo ok. 70 USD). Obiadokolacja w hotelu w ok. Dambulla/ Pollonnaruwa/ Sigiriya/ Giritale. (Trasa ok. 270 km)

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd w kierunku miasta Sigiriya. Skalna Forteca Sigiriya jest siedzibą królewską z V w. n.e. zbudowaną na szczycie 200 metrowej skały. Do dzisiaj zachowały się fundamenty dolnego i górnego pałacu, do którego dostępu bronią wąskie schody, wiodące pomiędzy rzeźbionymi lwimi łapami, a także ogrody pałacowe i słynne freski znajdujące się na ścianach skalnej jaskini, przedstawiające niebiańskie dziewice. Następnie udamy się w okolice niewielkiej miejscowości Mahiyanganaya, gdzie zamieszkuje autochtoniczny lud Wedda - jeden z najbardziej pierwotnych szczepów żyjących dziś na ziemi, nazywany cejlońskimi Aborygenami. Do lat 90-tych XX w. niewielu wiedziało o ich istnieniu. Odwiedzimy wioskę Weddów, gdzie zostaniemy zaproszeni na pokaz tańców i elementów, tej zanikającej już kultury i tradycji. Mahiyanganaya, to także jedno z trzech miejsc na Sri Lance, które 26 stuleci temu odwiedził Budda. Rdzenna ludność ujrzała, jak Mistrz lewituje, po czym zgodnie nawróciła się na buddyzm. Przejazd do Kandy, zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu. (Trasa ok. 220 km)

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Kandy, miasta w którym najbardziej można odczuć wpływy buddyjskie na wyspie. Kandy położone jest malowniczo na wzgórzach wokół jeziora Kandy, nad brzegiem którego znajduje się jedno z najbardziej znanych miejsc na Sri Lance - Świątynia Zęba, najważniejsza świątynia buddyjska na wyspie z relikwią Zęba Buddy. Odwiedzimy także Muzeum Kamieni Szlachetnych (z pokazami obróbki klejnotów), Królewskie Ogrody Botaniczne, gdzie na 60 ha można podziwiać przedstawicieli flory cejlońskiej oraz z kontynentu azjatyckiego i z innych lądów. Dech zapiera okazała, często fotografowana Królewska Aleja Palmowa, ogród japoński oraz Dom Orchidei. Następnie odwiedzimy sklep z jedwabiami, gdzie oprócz pokazu procesu jego produkcji, będzie możliwość zakupu wyrobów z jedwabiu. Popołudniowy pokaz tańców połączony z tzw. próbą ognia, czyli chodzeniem po rozżarzonych węglach. Obiadokolacja w hotelu w Kandy. (Trasa ok. 40 km)

Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Gampoli - dawnej stolicy Sri Lanki z XIV w. ,obecnie prowincjonalnego miasteczka, położonego 20 km na południe od Kandy. W tych okolicach na wzgórzu Ambuluwawa znajdują się świątynie głównych religii Sri Lanki, a wśród nich budowla, wzorowana na buddyjskich stupach o imponującej architekturze, owinięta jak wstęgą schodami, wiodącymi do samego jej szczytu. Będzie okazja wspiąć się na nią i z wysokości podziwiać krajobrazy. Następnie udamy się do miejscowości Kithugalla, z której rozpoczniemy pasjonujący rafting rzeką Kelani. Podczas tej niezapomnianej wyprawy będzie okazja do podziwiania tropikalnej flory, ciągnącej się wzdłuż wybrzeża - ta niezwykła sceneria posłużyła jako tło do filmu Most na rzece Kwai. Przejazd w kierunku Nuwara Eliya, poprzez malownicze wzgórza porośnięte krzewami herbacianymi (droga z Kandy pokonuje 1400 m przewyższenia i wiedzie licznymi serpentynami). Po drodze odwiedzimy plantację i fabrykę herbaty, gdzie weźmiemy udział w pokazie produkcji słynnej na całym świecie herbaty cejlońskiej, będzie także okazja do degustacji i zrobienia zakupów. Obiadokolacja w hotelu w ok. Nuwara Eliya/ Bandarawela/ Haputale. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 7
Po śniadaniu udamy się do Parku Narodowego Yala. Po drodze zatrzymamy się na punkcie widokowym, z którego podziwiać będziemy Ella Gap - górską rozpadlinę oraz przepiękną panoramę na okoliczne wzgórza, kolejnym przystankiem będzie wodospad Ravana. Po dotarciu do Yala weźmiemy udział w popołudniowym jeep safari, podczas którego poznamy jego zróżnicowane krajobrazy - sawanny, formacje skalne, laguny. Przy odrobinie szczęścia być może uda się nam zobaczyć jedne z największych zwierząt występujące na wyspie, czyli słonia, lamparta, niedźwiedzia, bawoła lub krokodyla. Okres między listopadem a kwietniem jest najlepszy do obserwowania ptaków - pelikanów, ibisów i kormoranów. Obiadokolacja w hotelu w ok. Tissamaharama lub Hambantota. (Trasa ok. 160 km)

Dzień 8
Po śniadaniu, udamy się w kierunku zachodniego wybrzeża wyspy do wybranych przez Państwa hoteli na część pobytową. Po drodze odwiedzimy Fort Holenderski w Galle, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zarówno fort, jak i stara część Galle, zachowały wyjątkowy, kolonialny urok, który kontrastuje z współczesną gwarną częścią miasta, typową dla miast południowej Azji. (Trasa ok. 160 km). Z Galle udamy się na północ, gdzie kilka dni, aż do powrotu do Polski, spędzą Państwo na odpoczynku, plażowaniu i kąpielach.

Dzień 9 - 15
Pobyt w wybranym hotelu na zachodnim wybrzeżu Sri Lanki. Czas wolny na wypoczynek, plażowanie i zakupy. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych.

Dzień 16
Wczesne wykwaterowanie z hotelu (śniadanie w postaci pakietów podróżnych), transfer na lotnisko w Colombo. Przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Warszawy. Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych.

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


Zakwaterowanie na objeździe


Części objazdowa

Hotele o standardzie odpowiadającym */ * w ocenie organizatora (6 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w klimatyzację, łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV.

Do dyspozycji gości: w hotelach restauracja, bar, w większości hoteli także basen.


Część pobytowa

Hotele (8 rozpoczętych dób hotelowych) z- akwaterowanie w hotelu wybranym z oferty Pobyt na Sri Lance.Świadczenia

Cena obejmuje: bezpośredni przelot samolotem czarterowym PLL LOT Warszawa - Colombo - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach o standardzie odpowiadającym */ * w ocenie organizatora w części objazdowej (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań i 6 obiadokolacji, 8 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu pobytowym na Sri Lance, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi jako pakiet ok. 200 USD), dodatkowych posiłków, napoi do posiłków, wizy lankijskiej oraz wycieczek lokalnych: masaż ayurwedyjski (ok. 40 USD), przejażdżka na słoniach (ok. 40 USD).

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2014 r. i mogą ulec zmianie. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie,wtedy cena imprezy będzie pomniejszona o koszty wizowania.

Mapa KolbuszowaProfil założony około 4 lata temu

Zapytaj o ogłoszenie - Sri Lanka - Smak Herbaty z Cynamonem dla aktywnych termin 03.11 - 18.11.2014 Wylot Warszawa ,5 318 zł


Polecane, ciekawe strony z Kolbuszowej. Prowadzisz serwis o Kolbuszowej lub zwiazany z Kolbuszowa - zostan partnerem dodaj swoje logo

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Kolbuszowa City zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Kolbuszowej: Mielec ogłoszenia - Rzeszów darmowe ogłoszenia - Dębica ogłoszenia bezpłatne - Tarnobrzeg ogłoszenia - Łańcut sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Kolbuszowa City wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj